kwatera-rabka.pl

Atrakcje

Do jednych z najbardziej popularnych miejsc należy Państwowy Teatr Lalek „Rabcio”. To jedno z najważniejszych miejsc na artystycznej mapie Polski. Teatr założony w 1949 roku działa nieprzerwanie po dziś dzień. Pomimo tego, że pierwotnie powstał teatr amatorski dla dzieci przebywających w sanatorium, dziś jest to w pełni profesjonalny Teatr Lalek.

Niezwykłą frajdą dla najmłodszych, obowiązkowym punktem, który powinien zaliczyć każdy turysta będący w Rabce-Zdrój, jest Rabkoland. To miejsce, które zapewni doskonałą rozrywkę dla całych rodzin. Latający Autobus, szalony Music Express, diabelski młyn to tylko kilka z trzydziestu, różnorodnych atrakcji.

Z całą pewnością będąc w Rabce-Zdrój warto odwiedzić także muzea. Jednym z najciekawszych jest Muzeum Orderu Uśmiechu. To jedyne na świecie odznaczenie, które zostało przyznane dorosłym przez dzieci. Zlokalizowany jest on na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Rabkoland”. Będąc w Rabce, warto zajrzeć także do Muzeum Górali i Zbójników – Muzeum Gorczańskie Jana Fudali. To niezwykle nowoczesna chałupa góralska, wpisana do rejestru zabytków, w której podziwiać możemy interaktywne, multimedialne ekspozycję, jak również wziąć udział w ciekawych warsztatach rękodzieła. Na szczególną uwagę zasługuje także muzeum Rekordów i Osobliwości. Możemy tu zobaczyć na własne oczy największe na świecie piszące pióro wieczne i długopis, największy mikrofon, damski but, filiżankę na 26 tysięcy herbat i wiele innych.

W bliskim sąsiedztwie Rabki-Zdrój zlokalizowany jest Zamek Suski w miejscowości Sucha Beskidzka. Renesansowy zamek nazywany jest Małym Wawelem. To prawdziwa architektoniczna perełka, którą zdecydowanie warto zobaczyć.

Rabka-Zdrój i okolice to także doskonała lokalizacja do wypraw pieszych i rowerowych wycieczek. Możemy zdobyć szczyt Gorców, Beskidu Wyspowego, Babią Górę i inne.