Zapraszamy serdecznie na wypoczynek i nocleg w góry do naszego gospodarstwa agroturystycznego „Pod Jednym Dachem” w Skawie!

DSC04435

Nasza kwatera położona jest zaledwie 2 km od Rabczańskiego Parku Zdrojowego
i uzdrowiskowego Miasteczka Dzieci – Rabki Zdrój.

Występuje tutaj specyficzny mikroklimat, który pozytywnie wpływa na zdrowie, szczególnie chorych na górne drogi oddechowe i alergię. Z okien naszego domu można podziwiać przepiękny widok na Babią Górę i Luboń Wielki. Okolica zachęca do spacerów,jazdy na rowerze,a zimą do szusowania na licznych wyciągach narciarskich.

Nasz dom stanowi doskonałą bazę wypadową do: Zakopanego oddalonego od nas zaledwie o 40 km, jak również do Krakowa-60 km, Orawy, Spiszu i Słowacji-40 km, a także Wadowic i Starego Sącza. Można zaplanować sobie jednodniowe atrakcyjne wycieczki, które przybliżą Państwu uroki tej części Małopolski.

Wieś Skawa (położona 530 m n.p.m ) jest jednym z sołectw gminy Raba Wyżna, gdzie urodził się i wychował Osobisty Sekretarz Ojca Świętego – Ks. Bp. Stanisław Dziwisz. W Rabie Wyżnej mieszka i tworzy Poetka Ludowa – Wanda Czubernat, a ze Skawy wywodzi się góralski kabaret ,,Truteń”.

Bezpośrednio sąsiadujemy z Rabką-Zdrój, powszechnie kojarzoną z lecznictwem uzdrowiskowym. Gromadzi ona ośrodki rehabilitacyjne z możliwością wykupienia zabiegów leczniczych, oraz liczne sanatoria i nowo powstałe ośrodki odnowy biologicznej SPA & WELLNESS.Miasto położone jest u ujścia rzek Poniczanki i Słonki do rzeki Raby, a Kotlinę z jednej strony otaczają Gorce, a od północy pasmo Lubonia Wielkiego w Beskidzie Wyspowym. Rozległy Park Zdrojowy w połączeniu z tężnią i źródłami solankowymi jest wyśmienitym miejscem do spacerów. Ponadto posiada dwa place zabaw, siłownię na powietrzu ,mini park rozrywki, korty tenisowe, boisko do piłki plażowej,oraz wypożyczalnię gokartów i rowerów.
Dużą popularnością wśród dzieci cieszy się Teatr Lalek „Rabcio” i Rodzinny Park Rozrywki „Rabkoland”.
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce latem oferuje przejażdżki zabytkową ciuchcią do Zakopanego, Mszany Dolnej i Limanowej, zimą zabawę sylwestrową w drodze do Zakopanego,
a na zakończenie wakacji parawozjadę-weekendową huczną imprezę z licznymi atrakcjami.

Zimą okolica przyciąga amatorów narciarstwa, którzy mają do dyspozycji kilka wyciągów narciarskich jak: Maciejowa, Polczakówka, U Żura w Rokicinach Pohalańskich i Kompleks Beskid Spytkowice.

W niedalekiej odległości od domu:

-restauracja Siwy Dym: 800 m
-sklep spożywczy: 300 m
-przystanek bus (Rabka-Skawa Dolna): 100 m
-dworzec kolejowy Chabówka: 2 km
-dworzec autobusowy Rabka Zdrój: 4 km
-apteka: 1 km
-ośrodek zdrowia: 700 m
-kościół: 700 m
-bank i bankomat: 300 m
-remiza strażacka (odbywają się w niej przyjęcia weselne i zabawa sylwestrowa)- 1 km
-boisko sportowe do gry w piłkę nożną,koszykówkę,siatkówkę,tenisa ziemnego,oraz hala sportowa: 400 m
-jazda konna: Rabka-3 km, Wysoka-3,5 km, Toporzysko-15 km
-kąpielisko: 2,5 km
-szlaki rowerowe na: Maciejową, Luboń Wielki,Stare Wierchy,Turbacz.
-trasy biegowe na nartach
-las: 1000 m
-droga krajowa Kraków-Zakopane (DK7),tzw.Zakopianka- 800 m
-przejście graniczne (Chyżne) Polska – Słowacja – 40 km